Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

25.2.2008 - Včelařská cyklostezka

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Včelařská cyklostezka - zvětšit fotografii
ilustrační foto

S jarním počasím z úlů vyrážejí včely a i nás lidi to láká a přináší dilema kam vyrazit na výlet. Nejlépe kde jsme ještě nebyli, že? Inspirací hlavně pro cyklisty by mohl být netradiční výlet na Moravu. Na cyklistické stezce, která spojuje Uherský Ostroh a Ostrožskou Novou Ves na Uherskohradišťsku je od léta roku 2007 otevřena včelí naučná stezka. Vymysleli ji a zrealizovali podnikaví včelaři z Ostrožské Nové Vsi. Na dvanácti zastaveních u odpočívadel jsou umístěny informační tabule o včelařství. Organizátoři dále chystají vystavět v lázeňském okolí včelařský skanzen, který by ukazoval, jak se lidé včelám věnovali dřív a jaké používali techniky. Zatím je to první projekt tohoto druhu - jistě hodný následování - u nás. Než nadšenci z Ostrožské Nové Vsi včelařský skanzen zbudují, lze třeba staré stylové úly zhlédnout (samozřejmě mimo jiné) ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Na německy mluvící straně Šumavy, Bavorském lese již "Naučná stezka včel a přírody" existovala dříve a ta je korunovaná "Domem včel". Tak pokud blíž než na Moravu to máte do oblasti Mühlviertel, můžete tam navštívit včelí muzeum (Zwett a.d. Rodl). A medové suvenýry v různé podobě jsou k mání na obou místech.

Tisk
Autor: OD


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání